Çevrimiçi doktor bilgileri toplayıcı sistemi: Doctor.com

2012’de New York merkezli olarak kurulan ve doktorların çevrimiçi varlık ve randevularını yönetme araçları geliştiren Doctor.com, doktor dizinleri ve veri yönetimi konusunda uzmanlaşmış Connect Healthcare şirketi ile Doctor.com markası altında birleştiğini duyurdu.

Günümüzde tüketici bilişimi kapsamında geliştirilen çeşitli site ve uygulamalar, sağlık tüketicilerinin daha kaliteli sağlık hizmet almaya yönelik taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır. Bilinçli sağlık tüketicisi, sağlık hizmeti almadan önce, bu hizmeti verecek hekim veya diş hekimleri hakkında yapılmış değerlendirmelerden haberdar olmak istemektedir. Artık “geleneksel” arama-soruşturma yöntemlerinin yerini internet üzerinde arama-soruşturma yaklaşımları almaya başlamıştır. Genç bireyler, hizmet aldıkları şirket ve kişiler hakkında çeşitli sosyal medya araçları yanı sıra, bu maksatla geliştirilmiş değerlendirme sitelerini kullanarak da yorumlar yapabilmekte ve diğer bireylerin tercihlerini etkileyebilmektedir.

Doctor.com bu pazarda uçtan uca hizmet veren ilk bütüncül platformdur. Ekip, doktorların internette daha bulunabilir olması için Yelp! gibi bazı siteler ve sosyal medya kanalları ile ortaklık yapmaktadır. Temel konsepti doktorların çevrim içi profillerini ve kontrol edemedikleri (Yelp, Vitals, Healthgrades gibi) çeşitli websitelerinde kendileri hakkında yazılan değerlendirmelere toplu şekilde erişebilmeleridir. Doctor.com doktorlara farklı platformlardaki profillerini güncelleme ve hastalara doktordan randevu alma imkanı da sağlamaktadır.

Connect Healthcare, Brigham Kadın Hastanesi ve UC San Diego Sağlık da dahil olmak üzere 200’den fazla hastane ve sağlık planı müşterisi için veri yönetimi ve klinisyen arama hizmeti sağlamaktadır. Şu anda Connect Healthcare 1,2 milyon hizmet sağlayıcının verilerini saklamakta ve 7,5 milyon benzersiz kullanıcıya hizmet vermektedir.

Doctor.com, bu birleşme sonucu, Connect Healthcare’in güçlü yönleri sayesinde hizmet sağlayıcı dizinlerini ve itibar takip yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Kaynaklar:

Jonah Comstock. Doctor.com raises $5M to help doctors corral their online reviews. Mobihealthnews, 23 Şubat 2017. Erişim Tarihi: 15 Aralık 2017.

Laura Lovett. Doctor.com, Connect Healthcare merge to help physicians manage their online presence. Mobihealthnews, 14 Aralık 2017. Erişim Tarihi: 15 Aralık 2017.

Çevrimiçi doktor bilgileri toplayıcı sistemi: Doctor.com

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş